fbpx

Recept na Bulletproof Coffee neboli neprůstřelnou kávu

Pravděpodobně jsi už slyšel(a) o neprůstřelné kávě, která obsahuje MCT olej, trochu bio (přepuštěného) másla a vysoce kvalitní organickou kávu. A proč tahle káva funguje? Pro schopnost kávy stimulovat organismus musí mít totiž buňky dostatek paliva, a tím je v této kávě právě onen tuk.

Tento lahodný nápoj Tě zasytí na celé hodiny a udrží Tvůj mozek extrémně bystrý. Navíc Ti pomůže udržet stabilní hladinu energie po delší dobu, než samotná káva. Pro vyšší výkon si ji můžeš dát i před cvičením.

A pokud jsi vegan, můžeš místo (přepuštěného) másla přidat 1 lžíci makadamového másla.

O benefitech a negativních účincích kávy jsem už psala v článku o kávě a jejím vlivu na zdraví. Věz, že kofein blokuje enzym, odbourávající stresové hormony adrenalin a noradrenalin. Pokud jsi v klidu, jejich nadbytek tělo dokáže inaktivovat, aby nedošlo k jejich nadměrnému množství v těle. Pokud jsi však ve stresu, tělo bude mít s jejich deaktivací problém. Pij proto kávu v klidu, ne víc jak 3 šálky denně, nejlépe s tukem jako v tomto receptu nebo po jídle. Samotná káva, vypitá nalačno, totiž spouští v organismu negativní reakce.

V mixéru smíchej:

  • 2 šálky čerstvé připravené horké kávy, nejlépe v bio kvalitě
  • 2 polévkové lžíce bio másla nebo ghí
  • 2 polévkové lžíce bio kokosového oleje nebo 2 lžíce MCT oleje
  • volitelně ½ lžičky bio skořice nebo 1 lžičku bio kakaového prášku

Vymixuj do krémové konzistence. Super výsledků dosáhneš, když použiješ třeba French press.

Poznámka: Při manipulaci s horkou kávou buď opatrný. Horká tekutina může způsobit, že se pod víkem vytvoří v mixéru tlak, který ho může odfouknout a káva bude všude, jen ne v mixéru. Udržuj tak raději vnitřek mixéru odvzdušněný tím, že odstraníš střed víka mixéru a budeš držet nad ním držet utěrku. Vždy začínej mixovat na co nejnižší rychlosti.

Přidej komentář

error: Obsah je chráněný.
%d bloggers like this: