fbpx

Co jíst pro správný chod Tvého těla?

Jídlo z komplexního pohledu

Jídlo, které máme rádi, je kombinací určitých chutí, je ovlivněno naší kulturou a naším individuálním metabolismem. Z nutričního hlediska jsou lidé schopni prosperovat na různých druzích pokrmů. Ale jen lidé, kteří jedí především minimálně zpracované potraviny, mají sklon žít dlouhý a zdravý život. Počítá se také jídlo, připravené z místních a chemicky neošetřených surovin, společné jídlo s lidmi, které máme rádi, dostatek času na přípravu jídel a na jeho vychutnání, a v neposlední řadě ocenění veškeré energie a surovin, nacházejících v každém soustu. To vše je součástí něčeho, čemu by se dalo říkat všímavost nebo vděčnost, která může být zapracována do našeho každodenního života prostřednictvím jídla.

Výběr pro nás zdravých potravin

Většina z nás je zmatená, co vlastně jíst. Každý den se v médiích objevují někdy i protichůdné výzkumy toho, jaké jsou nejlepší potraviny pro naše optimální zdraví. Mnoho lidí také nerozumí souvislosti mezi tím, co jíme, a tím, jak se cítíme, nebo mezi přijímaným jídlem a jeho souvislostí s nesčetnými onemocněními. Potraviny totiž nejsou vyráběny jen ze složek, ale především z komplexních sloučenin, které dynamicky ovlivňují naší biologii. Měli bychom tedy přemýšlet o důsledcích každého jídla, které jíme. Protože tímto jídlem doslova programujeme náš biologický software. ⁣Ráda Tě provedu základní zdravou stravou podle zásad vyvážené výživy. Pokud se rozhodneš dodržovat kompletní nutriční vyrovnávací program, založený na správně provedené a správně interpretované analýze minerálů z vlasů, upravím Tvoji stravu také podle stavu minerálů v těle.

Nutrigenomika

Součástí biohackingu v rámci stravování je také nutrigenomika, která se zaměřuje na to, jak jídlo, které jíš, působí na Tvoje geny. Tento populární typ biohackingu je založen na myšlence, že celková genetická exprese Tvého těla může být zmapována a optimalizována testováním, jak různé živiny ovlivňují Tvoje zdraví. Nutrigenomika také zkoumá, jak různé živiny ovlivňují to, jak se cítíš, přemýšlíš, jak se chováš, jak spíš, zvládáš stres, jaká je Tvá pozornost atd. Příbuzný obor nutrigenetika ji doplňuje tím, že studuje individuální odlišnosti, které jsou podmíněné genetikou při reakci na látky v přijímané potravě a identifikuje geny, které zapříčiňují vznik, ovlivňují intenzitu a riziko chronických onemocnění. Pokud máš vyhotovený DNA test, mohu Ti poradit a pomoci najít informace ohledně vhodného stravování pro Tvé geny.


Co vařit a jak to připravit?

Zdravé vaření vyžaduje inspiraci. V oblasti jídla inspirace probíhá v mnoha podobách. Ukážu Ti a dám k dispozici recepty, které Ti přinesou rozmanitost živin a chutí. Říká se, že rozmanitost je kořením života, a v jídle je tomu také tak.

K dispozici budeš mít recepty, ve kterých najdeš spoustu snadno připravitelných a zdravých jídel a skvělých chuťovek, které Tě inspirují ke zdravému vaření a stravování se.

Zároveň si recepty můžeš se mnou vyzkoušet v praxi z pohodlí Tvého domova.


Co a kde nakupovat?

Během asistovaného nákupu poradím, co a kde nakoupit a jak se nenechat oblbnout marketingovými tahy značek prodávajících „zdravou výživu“.


Co za to?

Samostatná konzultace bez sestavení stravovacího plánu (cca 60 minut, online)

Individuální konzultace se může týkat například Tvého životního stylu a případných problémů spojených s tělesnou hmotností, stravou a cvičením. Na základě konzultace můžu dát komplexní doporučení na změnu nejen stravování a životního stylu.

cena: 800 Kč


Individuální stravovací plán na 3 měsíce a 3 kontroly s přístrojovou analýzou složení těla (osobně v okolí Rakovník/Praha a online)

 • kompletní analýza měření a vážení – hodnotí se parametry jako tělesný a útrobní tuk, svalová hmota, tělesná voda, zásoba kostních minerálů, klidový metabolismus, vypočtený metabolický věk a denní potřeba energie
 • konzultace a vyhodnocení současných stravovacích návyků, výživového stavu, pitného režimu a pohybových aktivit
 • po konzultaci Ti sestavím seznam vhodných potravin a rámcový výživový plán na základě potřeb Tvého těla a případných zdravotních nebo jiných omezení
 • srozumitelně Ti vysvětlím důležité pojmy
 • v případě zájmu navrhnu vhodné pohybové aktivity
 • doporučení pro pitný režim
 • tipy na správnou úpravu potravin, výběr jídel v restauraci
 • recepty
 • e-mailová/skypová poradna po celou dobu spolupráce

cena: 2200,- (platba stravovacího plánu je rozdělena na 50% zálohu při vstupní konzultaci a zbývajících 50% částky při předání plánu, přičemž záloha je nevratná)


Kurz vaření (cca 2-3 hodiny, osobně v okolí Rakovník/Praha nebo online)

 • společné vaření předem vybraného, pro Tebe vhodného pokrmu
 • tipy na správnou úpravu potravin, výběr jídel v restauraci
 • poskytnu konkrétní recepty na 7 dní, sestavené na základě pro Tebe vhodných potravin

cena: 900,-


Společný nákup (cca 1,5 hodiny, osobně v okolí Rakovník/Praha)

Nabízím Ti možnost asistovaného nákupu, během kterého Ti poradím, jak se v potravinách správně orientovat a čemu věnovat zvýšenou pozornost, protože správný výběr potravin je základem kvalitního stravování. Nakupovat můžeme jak ve specializovaném, tak ve Tvém oblíbeném obchodě a ukážeme si, jak se vyznat v údajích na etiketách.

cena: 500 Kč


Kontakt

  error: Obsah je chráněný.